Navštívili sme výstavu Priateľstvo v Arkádii

Navštívili sme výstavu Priateľstvo v Arkádii

Stále viac sa hovorí o potrebe kultúrnej diplomacie zameranej na región V 4. Celkom spontánne a bez podpory inštitúcií vznikajú kontakty, ktoré dokážu navzájom predstaviť osobnosti a ich tvorbu v ďalších umeleckých kontextoch. Poľský inštitút v Bratislave je miestom konania aktuálnej výstavy Priateľstvo v Arkádii. Ide o maľbu dvoch významných autorov s nezameniteľným výtvarným rukopisom, zo slovenskej strany je to  Ľudovít Hološka a z poľskej Mieczysław Ziomek. Stretli sa pred desaťročiami na umeleckom pobyte vo Florencii, kde ich spojilo priateľstvo a debaty o umení, ktoré trvajú dodnes. Vystavujúceho pedagóga a maliara Ľudovíta Hološku a kurátorku výstavy Priateľstvo v Arkádii Ivanu Moncoľovú oslovila redaktorka Ivica Ruttkayová:

Priateľstvo v Arkádii Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Výstavu môžete navštíviť do 30. septembra.

Foto/Zdroj: z oficiálneho vizuálu výstavy

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame