Slovenská filharmónia stojí na prahu 71. sezóny, v ktorej avizuje pokračovať v osvedčených cykloch. Budú naplnené hudobnými novinkami, ale ponúknu aj známe a obľúbené tituly, ktoré zaznejú v interpretácii domácich telies a mnohých hosťujúcich umelcov. Redaktorka Eva Kopecká sa pri príležitosti otvorenia novej sezóny stretla s dramaturgičkou komorných koncertov, Markétou Štefkovou, a spýtala sa jej na programovú ponuku tejto zložky Slovenskej filharmónie:
Komorné koncerty SF v 71. sezóne
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Slovenská filharmónia otvára 71. sezónu. Dnes a zajtra zaznejú Slávnostné koncerty k 70. výročiu svojho vzniku pod taktovkou šéfdirigenta Jamesa Judda/. Orchester Slovenská filharmónia uvedie Symfóniu č. 8 G dur Antonína Dvořáka, ktorá zaznela na prvom koncerte 27. októbra 1949 v Historickej budove Slovenského národného divadla pod taktovkou prof. Ľudovíta Rajtera.
Foto/Zdroj: Slovenská filharmónia