V zimnom átriu Slovenského rozhlasu je inštalovaná výstava 30 rokov slobody. Je súčasťou série verejných podujatí venovaných pamätnému výročiu Nežnej revolúcie. Zachytáva príbehy 15 ľudí, ktorí sa aktívne podieľali na revolučnom dianí v roku 1989. Zoznámiť sa môžete s momentmi, ktoré zachytávajú pád komunistického režimu a dôležitú zmenu v našej spoločnosti. Kľúčová bola v tom čase spolupráca a spolupatričnosť, ktoré sa prejavovali v dianí vo všetkých regiónoch. O výstave hovorila Jarmila Vitovičová s Mariánom Jaslovským z občianskeho združenia Post Bellum, ktoré výstavu pripravilo:
Post Bellum výstava v SRo
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Výstava je putovná a po Bratislave ju môžete vidieť v Považskej Bystrici.
Foto/Zdroj: z oficiálneho vizuálu výstavy