Havlov List Gustávovi Husákovi premiérujú v Košiciach

Havlov List Gustávovi Husákovi premiérujú v Košiciach

14. 11. 2019 bude na Malej scéne Štátneho divadla v Košiciach slovenská premiéra netradičného predstavenia. V apríli roku 1975 napísal Václav Havel list Gustávovi Husákovi, generálnemu tajomníkovi Ústredného výboru Komunistickej strany Československa. Pomenoval v ňom všetky neuralgické body, strach a pocity vtedajšej normalizovanej spoločnosti. Tento list je svedectvom doby, ale paradoxne, aktuálne popisuje aj dnešnú situáciu. O inscenácii hovoria režisér predstavenia Martin Čičvák a dramaturg a prekladateľ textu Peter Himič:

List Husákovi Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Druhou časťou predstavenia bude moderovaná diskusia „Hovory s...". S aktérmi revolučných dní a inými osobnosťami kultúrneho a spoločenského života bude hovoriť Peter Himič. Na dnešnej premiére to budú Ján Budaj, Dagmar Füle a 2. premiére 16. novembra zas Milan Kňažko.

Foto/Zdroj: z oficiálneho vizuálu predstavenia

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame