„Verili sme...“ a 19-tka Rudolfa Sikoru

„Verili sme...“ a 19-tka Rudolfa Sikoru

Najnovšia výstava Rudolfa Sikoru s názvom „Verili sme...“, ktorá mala vernisáž pred víkendom v Umelke, sa viaže na dva konkrétne dátumy: 19. november 1970 a 19. november 1989. A medzi týmito dátumami uplynulo 19 rokov. Ako budete počuť, tých 19-tok je tam viac. A aj my preto vysielame tento rozhovor 19. novembra. Priamo na výstave, v galérii sa na tento skutočný príbeh s 19-tkami a novembrovými udalosťami ako aj na konkrétne obrazy pýtala umelca Zuzana Golianová:

Verili sme Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Výstavu, ktorú v rozhovore so Zuzanou Golianovou predstavil autor a kurátor v jednej osobe – Rudolf Sikora – si v Umelke môžete pozrieť do 1. decembra tohto roku. A vo vedľajších výstavných priestoroch v Umelke je projekt výstavy združenia Gerulata, venovaný pripomenutiu existencie a činnosti prvého slobodného združenia umelcov, ktoré vzniklo pred Novembrom 1989. Výstava prináša staršie (ako spomienku) i súčasné diela (ako aktualitu) členov združenia Gerulata s dôrazom na jadro členskej základne združenia, ktoré prezentujú pluralitu názorov, prístupov, druhov i mediálnych podôb umenia.

Foto/Zdroj: z oficiálneho vizuálu výstavy/Rudolf Sikora

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame