Staviteľ múzeí, to bol Michal Milan Harminc

Staviteľ múzeí, to bol Michal Milan Harminc

Slovenské národné múzeum pripravilo spolu so Slovenskou technickou univerzitou výstavu významnému slovenskému architektovi Michalovi Milanovi Harmincovi pri príležitosti 150. výročia jeho narodenia. Bol staviteľom toch múzejných budov SNM, ale nielen to. Zrealizoval toho počas svojho dlhého života oveľa viac, napokon zachytáva to aj výstava v sídelnej budove SNM. O jeho míľnikoch v živote, ale aj tvorbe hovorila Jarmila Vitovičová s kurátormi výstavy. Sú nimi – Elena Machajdíková, Robert Maretta a Jana Pohaničová, ktorá začína rozhovor:

Staviteľ múzeí-Michal Milan Harminc v SNM Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Výstava – Staviteľ múzeí Michal Milan Harminc – potrvá v sídelnej budove SNM až do konca mája.   

Robert Maretta ako zamestnanec Archívu SNM bol aj Hosťom naladeným na Devín (3. 12. 2019) a v rozhovore s modertárokou Jarmilou Vitovičovou priblížil osobnosť a prácu Milana Michala Harminca detailnejšie:

L 3. 12. 2019-Róbert Maretta Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Foto/Zdroj: z oficiálneho vizuálu výstavy

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame