Konec světa? Áno, je v Ostrave

Konec světa? Áno, je v Ostrave

Do roku 1989 jeho tvorba patrila na neoficiálnu scénu a už od začiatku 70-tych rokov sa intenzívne zaujímal o problematiku ekológie. Hovoríme o jednom z najvýznamnejších súčasných slovenských výtvarníkoch Rudolfovi Sikorovi, ktorého diela sú v týchto dňoch vystavené v Ostrave. Výstava s názvom Konec světa? Ekologický komiks je inštalovaná v priestoroch ostravskej Galerie výtvarného umění. Viac hovoria vystavujúci výtvarník a kurátorka Katarína Bajcurová v rozhovore s redaktorkou Ivicou Ruttkayovou:

Konec světa Ruda Sikoru v Ostrave Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Na výstave Konec světa? Ekologický komiks sa zajtra 28. 11. o 16.30 koná v priestoroch ostravskej Galerie výtvarného umění komentované prehliadka. Zúčastnia sa jej vystavujúci autor Rudolf Sikora a kurátorka tohto projektu Katarína Bajcurová. 

Foto/Zdroj: GVUO

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame