Do Východoslovenského múzea v Košiciach doputovali exlibrisy od tvorcov z mnohých krajín sveta. Pôvodne smerovali do Prahy na súťaž, ktorú organizoval český Spolok zberateľov a priateľov exlibris – pri príležitosti kongresu medzinárodnej federácie, ktorej je členom. Mimochodom, najvyššie ocenenie z tejto súťaže smerovalo potom do Japonska a v súpise čestných uznaní nájdeme aj meno Dušan Kállay. Práce všetkých ocenených – a mnohé ďalšie – môžete na výstave vidieť; a k tomu si môžete pridať rozhovor Ivany Jachymovej s Felixom Černochom, predsedom Spolku zberateľov a priateľov exlibris:
Exlibris vo VSM v Košiciach
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Výstavu knižných značiek – exlibris – z medzinárodnej súťaže 37. kongresu FISAE v Prahe 2018 môžete vo Východoslovenskom múzeu v Košiciach navštíviť do 1. marca.
Foto/Zdroj: z oficiálneho vizuálu výstavy