Do košickej Otvorenej mestskej galérie pribudlo nové umelecké dielo. Ide o koncept pouličného umenia. Tentoraz sa však na niektorej z budov neobjavila veľkoplošná maľba, ale kovový reliéf zobrazujúci ruku a symboliku križovatky života. Autorom je výtvarník Emil Taschka, ktorý sa stal víťazom otvorenej výzvy organizácie Street art communication. Ich projekt sa zameral na periférie mesta, a tak po sídlisku Luník IX sa otvorená mestská galéria rozšírila o ďalšiu mestskú časť o sídlisko KVP. O novom pouličnom diele sa so Samuelom Velebným z tímu Otvorenej mestskej galérie rozprávala redaktorka Janette Kolumber Kopkášová:
Emil Taschka-Kosická Otvorená mestská galéria
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Foto/Zdroj: Palko Matia