V druhom ročníku dotačného programu Fondu na podporu umenia sa Mestom kultúry na Slovensku stali Nové Zámky. Titul získali s projektom Vzdušné Zámky, ktorý chce oživiť verejné priestranstvá mesta a regenerovať ho kultúrou. Programy Mesta kultúry majú pomôcť zmenšiť sociálne rozdiely a rozvíjať medzigeneračný dialóg. Po Banskej Štiavnici sa bude naša pozornosť orientovať na mesto na južnom Slovensku, kde majú veľké plány a ambície. Hovorila o nich koordinátorka tohto projektu Denisa Felixová s Jarmilou Vitovičovou:
Vzdušné Zámky-Felixová
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Nové Zámky čaká 23. 1. 2020 otvárací ceremoniál, zatiaľ čo Banská Štiavnica sa bude s týmto titulom lúčiť už túto sobotu.
Foto/Zdroj: z oficiálneho vizuálu projektu