Na jeseň uplynulého roka to bolo presne 70 rokov, čo sa verejne po prvý raz predstavil orchester Slovenská filharmónia. Požehnaný Ladislavom Novomeským a otvorený prípravným výborom v čele s Eugenom Suchoňom. Prvým riaditeľom SF sa stal slovenský skladateľ Dezider Kardoš. A tak, ako roky ubiehali, menil sa aj orchester. Menilo sa vedenie, menila sa doba, menili sa šéfdirigenti. O tom všetko je ale viac v publikácii Slovenská filharmónia 1949 – 2019. Historický prierez siedmich desaťročí zmapovali Anton Viskup a Ivan Marton, ktorí obaja pôsobili v Slovenskej filharmónii na poste dramaturga:
Rozhovor s Antonom Viskupom
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Foto/Zdroj: Slovenská filharmónia