Košická galéria Tabačka sa premení na (d)otvorený ateliér. V priebehu 10 dní umelci za prítomnosti verejnosti vytvoria plnohodnotnú výstavu. Každý deň bude (d)otvorený ateliér prinášať niečo ako mikrorezidencie. Multimediálny umelec Pavol Červeniak a animátor Šimon Meszáros ponúknu denne jeden vizuálny prameň od jaskynnej maľby až po ukážky súčasnej popkultúry. V galérii Tabačka sa bude teda od budúceho týždňa kresliť, animovať či vyrábať totemy. Témou tvorivej a interaktívnej výstavy bude časová os ľudstva. S kurátorom galérie Tabačka Samuelom Velebným a výtvarníkmi sa o výstave v Košiciach rozprávala redaktorka Janette Kolumber Kopkášová:
Košická Tabačka ako (d)otvorený ateliér
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Podujatie začína 20. januára a končí sa finisážou 29. januára o 19.00.
Foto/Zdroj: z oficiálneho vizuálu