Banská Štiavnica slávnostne ukončila rok 2019, v ktorom získala titul
Mesto kultúry. Na záverečnom slávnostnom programe organizátori
predstavili množstvo projektov a podujatí, ktoré sa v meste vlani konali
– od hudobných nahrávok miestneho rapera s rómskymi deťmi, cez filmové
projekty, komunitné stretnutia, tvorivé dielne až po divadelné
vystúpenia. Program Mesta kultúry, ktoré si hovorilo aj Almázia sa podľa
zúčastnených vydaril. S Banskoštiavničankou Oľgou, ktorá sa stala
súčasťou Almázie, sa zhovárala Zuzana Ševčíková:
Rodinné striebro II
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Vlani v októbri sa šesť štiavnických žien stretávalo a štrikovalo s mladým textilným dizajnérom Jakubom Strakom. Vznikla tak nová kolekcia svetrov z lokálnej ovčej vlny. Bola to jedna z posledných aktivít v rámci Almázie, programu, ktorý bol v Banskej Štiavnici v rámci titulu Mesta kultúry. Štrikérky sa opäť stretli v čase ukončenia Almázie. S jednou z nich, Zuzanou Harvišovou, sa rozprávala Zuzana Ševčíková:
Štrikovanie Almázia
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Foto/Zdroj: z oficiálneho vizuálu podujatia