Rodinné striebro II. ukončilo Mesto kultúry 2019

Rodinné striebro II. ukončilo Mesto kultúry 2019

Banská Štiavnica slávnostne ukončila rok 2019, v ktorom získala titul Mesto kultúry. Na záverečnom slávnostnom programe organizátori predstavili množstvo projektov a podujatí, ktoré sa v meste vlani konali – od hudobných nahrávok miestneho rapera s rómskymi deťmi, cez filmové projekty, komunitné stretnutia, tvorivé dielne až po divadelné vystúpenia. Program Mesta kultúry, ktoré si hovorilo aj Almázia sa podľa zúčastnených vydaril. S Banskoštiavničankou Oľgou, ktorá sa stala súčasťou Almázie, sa zhovárala Zuzana Ševčíková:

Rodinné striebro II Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Vlani v októbri sa šesť štiavnických žien stretávalo a štrikovalo s mladým textilným dizajnérom Jakubom Strakom. Vznikla tak nová kolekcia svetrov z lokálnej ovčej vlny. Bola to jedna z posledných aktivít v rámci Almázie, programu, ktorý bol v Banskej Štiavnici v rámci titulu Mesta kultúry. Štrikérky sa opäť stretli v čase ukončenia Almázie. S jednou z nich, Zuzanou Harvišovou, sa rozprávala Zuzana Ševčíková:

Štrikovanie Almázia Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Foto/Zdroj: z oficiálneho vizuálu podujatia

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame