„V jeho diele sa mnohokrát opakujú výjavy z rodného mesta a z detstva." Tak k tejto vete by sme mohli doplniť mnohé mená, ale možno, že by sa nám priam tislo meno Marca Chagalla. V jeho rodnom bieloruskom Vicebsku majú od roku 1992 Múzeum Marca Chagalla, a to presne v dome, kde prežil svoje mladé roky. Okrem dokumentov viažucich sa na život Chagallovej rodiny, vystavujú jeho grafické práce, ale ani tým sa činnosť tohto múzea ešte nevyčerpáva. Potvrdzuje to pripravovaná výstava Hystéria siberiana, o ktorej sa, najprv s kurátorom Petrom Milčákom, porozprával Jozef Palaščák:
Hystéria siberiana
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Povedal Jakub Milčák, ktorý spolu s Vojtechom Kolenčíkom a Svätoplukom Mikytom bude od 17. februára do 15. marca vystavovať svoje práce v Múzeu Marca Chagalla vo Vicebsku.
Foto/Zdroj: ilustračná/Múzeum Marca Challaga v Bielorusku