V Štátnom divadle Košice otvorili nedávnou premiérou v balete tému, z ktorej sa máme a musíme poučiť. Osud ženy, ktorá bola nespravodlivo poslaná na smrť zaujal opäť raz osvedčený tandem - Ondrej Šoth a Zuzana Mistríková. Milada Horáková sa tak dostáva na javisko v Košiciach po prvý raz a dostáva sa vo forme, kde sú všetky zložky divadla vyvážené. O predstavení hovorila Jarmila Vitovičová s Barbarou Brathovou, ktorá bola v polovici februára na premiére.
Barbara Brathová o premiére baletu Milada Horáková v ŠDKE
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Milada Horáková je novým baletným titulom v Štátnom divadle v Košiciach. Hovorila o ňom Barbara Brathová. Recenziu na toto tanečné divadlo už pre Rádio DEVÍN pripravuje Hana Rodová. V Košiciach sa už pripravujú na uvedenie ďalšieho zaujímavého baletu. Na konci apríla ponúkne Ondrej Šoth nové spracovanie príbehu umelca, ktorý zmenil svet tanca, Rudolfa Nurejeva.
Foto/Zdroj: ŠDKE