17. apríla 1927 sa začalo s pravidelným rozhlasovým vysielaním z Košíc

17. apríla 1927 sa začalo s pravidelným rozhlasovým vysielaním z Košíc

Presne pred 93 rokmi sa začalo s pravidelným rozhlasovým vysielaním z Košíc. Po rokoch rozvoja košické štúdio po vzniku Maďarskej republiky rád sa presťahovalo na slovenskú stranu - do Prešova, kde „prečkalo“ II. svetovú vojnu. Obnovené vysielanie z Košíc bolo 16. apríla 1945, teda presne pred 75 rokmi. A keďže tento rok si pripomíname aj 90 rokov košickej rozhlasovej budovy, Hana Rodová vybrala z nášho archívu časť z rozhovoru s dlhoročnou rozhlasovou režisérkou a herečkou, pani Hanou Makovickou, ktorej rodičmi boli technický riaditeľ prešovského i košického rozhlasového štúdia pán Samuel Šuba a rozhlasová režisérka a herečka Hana Šubová. Pripomeňme si teda povojnový rozhlas. Hovorí Hana Makovická:

Hana Makovická Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Foto/Zdroj: RTVS

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame